Bluerank dla Fundacji Gajusz: dobroczynność w oryginalnej i skutecznej formie
Kopiuj tekst

Bluerank dla Fundacji Gajusz: dobroczynność w oryginalnej i skutecznej formie

Jak zorganizować skuteczną zbiórkę pieniędzy na cele charytatywne w firmie, w której pracuje ponad 100 osób? To proste: wystarczy zapytać pracowników o to, jak sami chcieliby ją przeprowadzić i pozwolić im przejąć inicjatywę. Kwota, którą Bluerank zebrał dzięki staraniom całego zespołu i ofiarował na leczenie podopiecznego Fundacji Gajusz, wyniosła ponad 21 tys. zł.

Zgłoszenie licytacji dóbr abstrakcyjnych i niestandardowych, jako celu organizacji spotkania wigilijnego, i przekazanie uzyskanej kwoty na rzecz sfinansowania leczenia jednego z podopiecznych Fundacji Gajusz, to pomysł Anny Jasieczek-Engler, Programmatic Media Specialist w Bluerank. Powstała lista, aby zebrać wszystkie propozycje i, ku zaskoczeniu zespołu, liczba zaoferowanych dóbr sięgnęła blisko 100 pozycji.
Licytacja obejmowała dobra, które były związane z pasjami, talentami czy zainteresowaniami.

Niejednokrotnie był to też czas wolny, poświęcony osobie, która licytowała np. pomoc w przygotowaniu treningu biegowego lub wspinaczkowego. Na liście znalazły się także wycieczki rowerowe po okolicach Łodzi i przejażdżki samochodowe, w tym np. cruising po mieście wiśniowym Polonezem w stanie "igła z Polmozbytu". Nie mogło zabraknąć domowych kulinariów, którymi lubimy się dzielić. 

Aleksandra Rychlik-Traczyk, HR Manager, Bluerank

Beneficjentem starań całego zespołu Bluerank jest podopieczny Fundacji Gajusz – chłopiec, który  cierpi na chorobę nowotworową, zniekształcającą twarz. Sam o sobie mówi z dystansem, że chroni swoją prywatność, ponieważ „wygląda niewyjściowo”. Zagrożenia dla jego nastoletniego życia nie stanowią względy estetyczne, a fakt, że choroba jest bardzo agresywna i potrzebuje kosztownego, specjalistycznego leczenia oraz sprzętu, który pozwoli mu na spożywanie posiłków i mówienie. Obturator, czyli sprzęt umożliwiający prowadzenie tych dwóch podstawowych czynności, nie jest refundowany przez NFZ. Podobnie, jak lek biologiczny, który przynosi poprawę stanu zdrowia. Kwota, która umożliwi pomoc to 48 000 zł.
Bluerank, angażując swoich pracowników, zebrał 10 870 zł. Zarząd firmy postanowił podwoić tę sumę i przekazana kwota wyniosła 21 740 zł. To niemal połowa funduszy, które są potrzebne do całkowitego sfinansowania leczenia chłopca. Licytacja była kontynuacją pomocy, którą pracownicy Bluerank regularnie ofiarowywują Fundacji Gajusz. W 2017 roku, dzięki wewnętrznemu systemowi – Bluechallenge, który zachęca do uprawiania aktywności fizycznej i zlicza kalorie, aby zamienić je na kwoty pieniężne, firma przekazała Gajuszowi 3 141 zł.
Na Twój adres e-mail została wysłana prośba o potwierdzenie subskrypcji.
Potwierdzając subskrypcję wyrażasz zgodę na przetwarzanie Twoich danych w celu otrzymywania treści publikowanych w serwisie.