Jak zwiększyć o 400% ruch w serwisie ogłoszeniowym?

Jak zwiększyć o 400% ruch w serwisie ogłoszeniowym?

Opublikowany

Agencja Bluerank od 6 lat realizuje projekt SEO dla markt.de. Dzięki długofalowej współpracy serwis obecnie znajduje się w TOP3 największych niemieckich portali ogłoszeniowych. Kluczem do sukcesu okazała się dobrze zaplanowana kampania SEO i zapewnienie klientowi szkoleń z tego zakresu, dzięki temu markt.de zbudował kompetentny dział SEO oparty na doradztwie agencji.

Markt.de to niemiecki serwis ogłoszeniowy, dysponujący ofertą prawie 2 mln ogłoszeń. Można w nim umieścić darmowe ogłoszenia oraz znaleźć porady z różnych dziedzin, jak np. motoryzacja, ślub, zwierzęta, studia, etc. Codziennie markt.de odwiedza pół miliona użytkowników, co przekłada się na 100 milionów odsłon miesięcznie.

Na początku agencja przeprowadziła audyt SEO, następnie stopniowo wdrażała rekomendacje. Naszym celem było zwiększenie liczby ogłoszeń dodawanych przez użytkowników do serwisu, zwiększenie ruchu mimo wysoko konkurencyjnego otoczenia rynkowego oraz rozwiązanie problemu z indeksacją i duplikacją treści – mówi Jacek Tkaczuk, SEO Director w Bluerank.

Ponadto eksperci Bluerank przeprowadzali szkolenia dla zespołu markt.de oraz zapewniali profesjonalne wsparcie w zakresie SEO przez ponad 6 lat. W ten sposób po stronie klienta udało się stworzyć kompetentny dział, który stopniowo stawał się odpowiedzialny za realizację rekomendowanych przez Bluerank działań, jednocześnie będąc pod merytoryczną opieką agencji. Z pełnym przekonaniem możemy polecić Bluerank jako rzetelnego i kompetentnego partnera biznesowego. Agencja wykazała się bardzo dobrym zrozumieniem naszej strategii, a dodatkowo osiągnęła ponadprzeciętne rezultaty i zapewniła nam wsparcie eksperckie na najwyższym poziomie – mówi Clemens Henle, Chief Operations Officer, markt.de, GmBH & Co. KG.

Realizując projekt dla markt.de Bluerank zyskał doświadczenie w branży ogłoszeniowej zarówno w komunikacji C2C, jak i B2B.

Poniżej case study projektuKopiuj tekst

Udostępnij

Załączniki

Pobierz wszystkie

150826_markt.de_informacja_prasowa_Bluerank.docx

docx | 50,1 KB

Pobierz
markt.de_success_story__1.jpg

grafika | 611 KB

Pobierz
markt.de_success_story_3.jpg

grafika | 883 KB

Pobierz
markt.de_success_story.pdf

pdf | 1,09 MB

Pobierz
markt.de_success_story__4.jpg

grafika | 539 KB

Pobierz
markt.de_success_story_2.jpg

grafika | 894 KB

Pobierz
Na Twój adres e-mail została wysłana prośba o potwierdzenie subskrypcji.
Potwierdzając subskrypcję wyrażasz zgodę na przetwarzanie Twoich danych w celu otrzymywania treści publikowanych w serwisie.